Mit vigyünk, mit ne vigyünk magunkkal a táborba?

Egyebek
PEOPLE TEAM tábor gyerekszemmel

Függetlenül attól, hogy napközis vagy ottalvós tábort választunk, nagyon nehéz megállni, hogy ne akarjuk elvinni magunkkal a „világot” a készülődés során. Tudom, hisz minden alkalommal tapasztaltam, amikor táborba indultam. A következőkben megpróbálok tanácsot adni, hogy mit érdemes elvinnünk magunkkal, és mit hagyhatunk nyugodt szívvel otthon.

„Csak a legfontosabbat”

Legyen az osztálykirándulás, hosszabb utazás, nyaralás, táborozás, mindig az a mantra lebeg a szemünk előtt, hogy „csak a legfontosabbakat vigyük”. Mégis bekerülnek olyan felesleges dolgok, mint – mondjuk – egy osztálykirándulás alkalmával, viszonylag zárt, civilizációval maximálisan összekötött helyre elvitt iránytű és más egyéb.

Miért olyan nehéz ez?

Ez többek között azért is lehet, mert ezeket a helyzeteket nem tudjuk teljesen kiszámítani, mégis fel akarunk készülni az összes eshetőségre, minden apró zökkenőre. „És ha elromlik a telefonomban a zseblámpafunkció, akkor elviszem a zseblámpát. És ha nincs térerő, se térkép, akkor elviszem az iránytűmet. És ha nem lesz szemetes, vagy eltörik, akkor viszek zacskókat, befőttesüveget” – mondhatnánk. És természetesen ebben van valami „elővigyázatosság”, de egyrészt ennyire sok esetre nem tudunk felkészülni, bár az, hogy ezt mennyire próbáljuk meg, már tényleg ízlés kérdése, valaki szeret biztosabbra menni, mint mások. Másfelől a sok apróságnak köszönhetően hamar komikus méreteket ölthet a hátizsákunk vagy a sporttáskánk, vagy az egy-kettő helyett hármat-négyet viszünk magunkkal, ami meglehetősen kényelmetlen.

Napköziseknek

Talán a napköziseknek van ilyen szempontból a legkönnyebb dolguk, hiszen ők úgy készülhetnek, hogy a nap legvégén hazamennek, illetve nincsen saját ágyuk és szekrényük a táborban, nincs is szükségük saját törülközőre, fogkefére, de az étkezésben és más egyébben ugyanúgy részesülnek, mint ottalvós társaik. Másik könnyebbség, hogy az otthon elérhető távolságra van, ha elengedhetetlenül szükségünk lenne valamire, vagy ha mégis hiányzik valami, akkor másnap be is rakhatjuk a táskánkba az esetből tanulva. Ennek ellenére fontos, hogy váltásruhát, gyógyszereinket (ha vannak) mindenképpen vigyük akkor is, ha az éjszakát már nem a táborban töltjük.

Ottalvósoknak

Az ottalvósok jóval nagyobb csomaggal érkeznek, hiszen egy hétre elegendő ruhát kell valahogy a táskába gyömöszölniük, váltáscipőt, mert ki tudja, hogy mikor ázik át, ami a lábukon van, szúnyogriasztót és naptejet (ezek a napköziseknek is jól jöhetnek), saját tisztálkodási szereket. Unatkozni nagy valószínűséggel senki nem fog, de érdemes lehet berakni valamit, ami elszórakoztat egy félórára, vagy megnyugtat, amikor éppen el szeretnének vonulni egy kicsit a szobájukba. Kisebbeknek érdemes lehet bepakolni valamit, ami emlékezteti őket az otthonra. Ilyen például egy plüssállat vagy egy fénykép, ami esténként az ágyuk mellett van.

Dobó Regina – tábori lélekmentor


Kapcsolódó
PEOPLE TEAM tábor
Egyebek

Milyen tábort válasszunk?

A PEOPLE TEAM táborainak alapvetően két fő típusát különböztetjük meg: ottalvós és napközis. Előbbit nagyobbaknak tudjuk ajánlani, utóbbit inkább kisebbeknek,…

Még több